Parafia Rzymskokatolicka Św. Andrzeja Boboli

Ogłoszenia parafialne

 

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE  28.05.2023 R. – 04.06.2023 R.

Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu Przybądź, Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Dziś mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do Matki Bożej Piekarskiej. Otoczmy ich modlitwą i przywitajmy kwiatami. 

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. 

O godz. 15.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej Piekarskiej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: – niedziela od godz. 19.30 do 21.00;

                 – czwartek  od godz.   9.00 do 16.00 i od godz. 19.30 do 21.00;

       – sobota od godz. 16.00 do 17.00.

W poniedziałek, wtorek i środę majowe o godz. 17.30. Dzieci, które uczęszczały na nabożeństwa, niech przyniosą plansze z naklejkami w czwartek na Mszę szkolną. W przyszłą niedzielę otrzymają wyróżnienia. 

Poniedziałek to Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła oraz Misyjny Dzień Chorych, który jest zachętą, aby ból i cierpienie ofiarowywać w intencji misji i misjonarzy. 

We wtorek o godz. 18.45 w podpiwniczeniu probostwa katecheza dla dorosłych. Temat: Wierzę w Kościół.

W czwartek przypada Dzień Dziecka. Zachęcamy, aby wraz z pociechami przyjść na Mszę Świętą szkolą o godz. 16.00. Będziemy wspólnie modlić się o świętość dzieci oraz opiekę Matki Bożej. Na zakończenie udzielimy im indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. 

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź dzieci i młodzieży w czwartek od godz. 15.30 oraz w piątek od godz. 17.30. 

W czwartek od godz. 20.00 do 20.30 spowiedź dorosłych, godz. 20.45 nabożeństwo o powołania. 

W piątek zebrana zostanie kolekta na cele charytatywne. 

Spotkanie młodzieży w piątek, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00, która będzie sprawowana w intencji młodzieży z okazji Dnia Dziecka. 

Młodzieży dziękujemy za zorganizowanie kawiarenki przed kościołem w uroczystość odpustową oraz wypieki. Dobrze jest móc czasem przysiąść w cieniu kościoła i wspólnie wypić kawę, zjeść ciastko, podzielić się życiem. Dziękujemy!

W najbliższą sobotę ministranci zapraszają wszystkich chętnych /od lat 6/ na wyjazd do kopalni Guido. Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia do poniedziałki u ks. Wojciecha /wojciech.kamczyk@katowicka.pl/.  

Odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się w piątek i sobotę od godz. 9.00. Od poniedziałku do środy prosimy o telefoniczne zgłoszenia w godz. od 8.00 do 14.00.

W przyszłą niedzielę od godz. 16.45 do 20.00 w ogrodzie farskim odbędzie się festyn parafialny. Zaplanujmy swój udział w tym jednoczącym nas wydarzeniu. Oczekujemy na wszystkich parafian. Przyprowadźmy także sąsiadów. Osoby, które zamierzają upiec ciasto na festyn, mogą to zgłosić w zakrystii jeszcze tylko dziś. W programie występy muzyczne, loteria, gry i zabawy dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia oraz moc atrakcji. Nabyć będzie można ciasta, soki i potrawy z grilla. Dochód przeznaczony zostanie na wakacyjny wypoczynek dzieci. Koniecznie przyjdźcie! 

Za tydzień ofiarę złożymy na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego

We Wspólnocie znajdziemy refleksje parafian po wysłuchaniu kazania odpustowego. 

W Gościu Niedzielnym przeczytamy o sanktuarium bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, które właśnie dziś jest ustanawiane na Bachledówce.

---------------------------------------------------------------------------

8 czerwca w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Mostowa, Nowa, Piaskowa. Mieszkańców tych ulic prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy oraz przystrojenie domów. Ołtarze będą się znajdować: I – rondo na ul. Kolonia Zwycięstwa, II – wiadukt kolejowy nad ul. Nową, III – skrzyżowanie ul. Nowej i Piaskowej, IV – Krzyż przy ul. 1 Maja.